Zgodovina
Začetki Aerokluba Murska Sobota segajo v leto 1946 in vsa ta leta uspešno letamo pod pomurskim nebom. V teh letih smo zrasli v najbolj razpoznaven slovenski aeroklub s širokim spektrom dejavnosti in z visokim nivojem storitev.
Prikaži večAeroklub Murska Sobota je v času svojega delovanja dajal velik poudarek izobraževanju in izvajanju šolanja bodočih pilotov. Zametki aerokluba segajo v leta pred drugo svetovno vojno, o organiziranem izvajanju izobraževanja in izvajanju letalske dejavnosti pa govori leto 1946, ko je takratna »letalska grupa« pod vodstvom skupine zanesenjakov organizirala in izvedla prvi tečaj modelarstva. Leta 1947 se je skupina združila s člani društva »Mejaš«, ki je delovalo v Gornji Radgoni. Zraven modelarske dejavnosti so člani takratnega aerokluba začeli leteti tudi z jadralnimi letali, ki so jih startali na gumo in vitlo. To so bili prvi zametki letalstva v Pomurju, upravičeno jih uvrščamo med začetke organiziranega letalskega športa v naši pokrajini ob Muri. Leto 1947 in aktivnosti takratne letalske grupe veljajo kot leto ustanovitve letalskega kluba.
Leta 1948 je društvo Mejaš prenehalo z delovanjem, letalska tehnika pa je bila prenesena v Mursko Soboto, točneje v Černelavce, kjer se je organiziralo letenje. 28. 12. 1948 je bil ustanovljen Aeroklub Murska Sobota, ki je združeval tri sekcije, modelarsko, jadralno in padalsko. Leta 1953 je aeroklubu bila dodeljena nova lokacija – sedanja v Murski Soboti na Muzgah. Sledila so leta gradenj potrebne letalske infrastrukture, vzletno-pristajalna steza (1953 - 1955), v letu 1958 je namenu bil predan novi hangar. S temi pogoji je aeroklub zadostil pogojem, da je 17. 9.1960 ustanovil letalsko šolo, ki deluje še danes.
V sklop infrastrukture za izvedbo letalske šole aerokluba spadata 2 hangarja, dve učilnici, modelarska delavnica, kakor tudi kompleks letališča Murska Sobota LJMS. Območje letališča meji na sosednje države Avstrijo, Madžarsko in Hrvaško. Aeroklub Murska Sobota leži v nekontroliranem zračnem prostoru vse do višine 7500 ft (čez 2000 metrov), kar omogoča zelo svobodno letenje in je zato tudi primerno za osnovno šolanje, prav tako pa je zelo zaželeno pri tujih pilotih. Aeroklub razpolaga tudi z zelo širokim spektrom letal in tehnike, ki omogočajo šolanje vseh vrst letenja, kot so motorno, jadralno, padalsko in šolanje ultra lahkih letal. Modelarjem je na razpolago 36 hektarjev letaliških površin za izvedbo vseh njihovih aktivnosti.


