Domov Novice Aeroklub Polet z letalom Postani pilot Kontakt Priročnik za pilote
E-pošta Telefonska številka Facebook
Objavljeno: Jun 02, 2020

Poročali smo že o preletu letal, ki so ga danes pripravili pripadniki 15. polka vojaškega letalstva Slovenske vojske in 31. lovskega polka Vojnega letalstva ZDA in s šestimi letali F-16 in tremi letali PC-9 preleteli Jesenice, Golnik, Kranj, Ljubljano, Celje, Maribor, Ptuj, Šmarje pri Jelšah, Brežice, Novo mesto, Metliko, Postojno in Izolo s sporočilom, da se z velikimi tveganji lahko uspešno soočamo le tako, da sodelujemo in si pomagamo. Naših krajev ob tem sicer niso preleteli, za kar pa so poskrbeli domači piloti s Petrom Podlunškom na čelu.

Nad našimi kraji je med 13.40 in 14.40 poletelo devet letal v skupinah po letala, ki so vzletela z letališča Murska Sobota in preletela Gornjo Radgono, Ljutomer, Ormož, Lendavo, Grad na Goričkem in se vrnila v Mursko Soboto.

Objavljamo še fotografije iz vzletišča, kjer so se piloti pred poletom srečali še z županom Mestne občine Murska Sobota, Aleksandrom Jevškom ter nato poleteli v zrak.

Več o dogodku:

Sekcije aerokluba

Modelarska sekcija ikona

Modelarska sekcija

Z opremljeno delavnico za izdelavo modelov pod vodstvom mentorjev in asfaltirano, modelarsko, vzletno stezo.

Jadralna sekcija ikona

Jadralna sekcija

S floto petih jadralnih letal: od dvosedežnega, šolskega do tekmovalnega, jadralnega letala in idealnimi pogoji za učenje jadralnega letenja.

Motorna sekcija ikona

Motorna sekcija

Letalska flota šteje 3 motorna letala. Je sekcija, ki je pomembna za delovanje jadralne sekcije in padalske sekcije.

Padalska sekcija ikona

Padalska sekcija

Izvajamo padalske skoke iz lastnega letala s pristanki na letališču, tandemske skoke in šolanje novih padalcev.

ULN sekcija ikona

ULN sekcija

Sekcija ultralahkih letalnih naprav združuje letalce ultra lahkih naprav (letal, motornih zmajev, motornih, jadralnih padalcev...).